24 Lutego  I oraz II Drużyna Harcerska im. R. Snarskiego obchodziły Dzień Myśli Braterskiej w siedzibie Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta. Głównym celem naszej zbiórki była integracja młodzieży, spośród której  wiele osób stało się  harcerzami dopiero w ostatnim czasie. Chcieliśmy przybliżyć im historię harcerstwa i opowiedzieć o Dniu Myśli Braterskiej.

Przygotowaliśmy się bardzo dokładnie: zrobiliśmy pocztówki z pozdrowieniami oraz suwaki do chust harcerskich ze sznura jako symbol naszej mocnej przyjacielskiej rodziny. Kadra harcerska w ciagu kilku tygodni przygotowała humorystyczną wideo pocztówkę. Mieliśmy zamiar pokazać harcerzom, że w każdej sytuacji muszą oni być gotowi na wszystko, co daje życie. Siedząc w braterskim kręgu, śpiewaliśmy pieśni, opowiadaliśmy o sobie, graliśmy w gry planszowe i radowaliśmy się tą atmosferą, która nam towarzyszyła.

Na ścianach rozwiesiliśmy przysłowia o koleżeństwie tak, żeby każdy mógł je przeczytać. Nasze święto zakończyło się zjedzeniem pizzy, która została ufundowana dla harcerzy przez koordynatorów Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego.

Alina WASZCZUK

dzien3Kontakt tel. +48 516-033-831 Hanna Paniszewa E-mail: forum.brzeskie@gmail.com

KPRM flaga godło 300x100           image002

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granica 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP ani Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie