Na zaproszenie dyrektora Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Terespolu, Bogusława Korzeniewskiego oraz burmistrza miasta Terespol, Jacka Danieluka 50-osobową delegacją wyruszyliśmy w niedaleką podróż. Głównym celem wycieczki było nawiązywanie ściślejszych relacji z uczniami liceum, a także chcieliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób można się dołączyć do grona uczniów liceum, jaka atmosfera panuje w szkole, jakie są warunki przyjęcia uczniów do liceum.  

terespol zuchy

Oprócz nauczycieli i opiekunów do starszych uczniów i harcerzy PHSS im R. Traugutta z wielką radością dołączyły się zuchy z gromad zuchowych „Zające na łące” oraz „Wiewiórki w mundurkach”, które miały zaśpiewać piosenki dla publiczności zgromadzonej w liceum. Po przekroczeniu granicy na terytorium liceum witał nas dyrektor, Bogusław Korzeniewski oraz harcerz II DH im. R. Snarskiego, Daniel Zubik, który obecnie uczy się w liceum w Terespolu. Koncert rozpoczął się od krótkiego przedstawienia naszej szkoły przez panią Natalię Kalasej oraz nauczycielkę z ORPEG, panią Dorotę Prżyńską, a potem zuchy i harcerze z Brześcia zaśpiewali przygotowane piosenki, które były ciepło przyjęte przez obecnych na sali gimnastycznej, gdzie odbywał się koncert. Uczniowie liceum też zaprezentowali nam swoje talenty, wywołując owacje publiczności.

Po koncercie zwiedziliśmy Prochownię Terespola będącą częścią Przedmościa Terespolskiego Twierdzy Brześć, a po powrocie do liceum już czekały na wszystkich pyszne pączki z ciepłą herbatą i kawą. Dzień wcześniej był bowiem tłusty czwartek. Jedną z głównych rozrywek było strzelanie w strzelnicy laserowej liceum i otrzymywanie za to nagród. Niektórzy po raz pierwszy sprawdzali swoje umejętności w strzelaniu i dzięki wskazówkom nauczyciela wychowania fizycznego wyświetlało się więcej punktów na tabeli wyników, bo uczniowie wiedzieli, jak trafić w dziesiątkę.

Na koniec naszej wizyty nakarmiono nas pysznym obiadem w Szkołe Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi, a strarszym uczniom pokazano akademik.

Bardzo się cieszymy, że w liceum w Terespolu udało się nam spędzić tak wspaniały dzień. Dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie i mamy nadzieję, że kolejne spotkania odbędą się w atmosferze przyjaźni i rodzinnej gościnności. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie zasilili szeregi Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II.

Natalia KALASEJKontakt tel. +375 (33) 611-12-05 Hanna Paniszewa E-mail: forum.brzeskie@gmail.com