IMG 87631102 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość, po 123 latach stała się suwerennym państwem, uwolniła się z jarzma zaborców. Pięć pokoleń walczyło w powstaniach, aby w listopadzie 1918 r. Polacy mogli cieszyć się wolnością.

Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada. Tak naprawdę, dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości, ponieważ sam proces odbudowy niezależności przez Polskę nie został wdrożony z dnia na dzień. I właśnie 11 listopada, gdy Józef Piłsudski został naczelnikiem państwa, ogłoszono oficjalnym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla uczniów Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu to święto ma ogromne znaczenie, ponieważ nie da się nauczyć się języka polskiego, nie pielęgnując tradycji tego kraju i nie szanując historii Polski. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak bardzo to święto jest ważne dla Polaków i chętnie brali udział w uroczystości. Dyrekcja i nauczyciele, harcerze i zuchy, koordynatorzy i rodzice, spotkali się w niedzielę 8 listopada na Mszy Świętej w kościele pw. Świętego Józefa w Brześciu. Honorowym gościem tego spotkania był Polski Chór „ZGODA”, IMG 87551który obchodzi 20-letni jubileusz swojej działalności. Po Mszy Świętej odbył się koncert chóru, a także zuchów i harcerzy. 

Przed parafianami wystąpiła także laureatka Sacrosong  2020 Karina Wasiliewa z pieśnią "Nie zastąpi Ciebie nikt" ku czci Jana Pawła II. Podczas koncertu w kościele panowała niepowtarzalna atmosfera jedności i braterstwa.

Natalia KALASEJ


Kontakt tel. (+375 33) 611-12-05 Hanna Paniszewa E-mail: forum.brzeskie@gmail.com